Zboží

Funkční oblečení v zimě oceníte, jak jej ale správně vybírat?

Posted On
Posted By

Zima je v plném proudu a letos se můžeme těšit z poměrně slušné sněhové nadílky. To svádí ke klasickým zimním sportům, jak se na ně co nejlépe připravit?

Funkční oblečení v zimě oceníte, jak jej ale správně vybírat?

Nabídka funkčního oblečení je na našem trhu obrovská a není se čemu divit, toho oblečení si získalo oblibu nejen vášnivých sportovců, ale i všech těch, kteří se rádi za každého počasí cítí komfortně. Nejen pokud vyrážíte s rodinou v zimě na hory, ale i kdykoliv jindy se vám oblečení vyráběné ze speciálního materiálu bude hodit. Podle čeho funkční oblečení v obchodech vybírat?

pexels-photo-869258

Do každého počasí a pro každého

Funkční oblečení můžeme vybírat i podle toho, do kterého ročního období si jej pořizujeme. Rozlišuje se totiž hustota vláken, ze kterých je šito a oblečení vhodné na léto je tenčí a má především chránit tělo od vlhkosti a potu. Zimní funkční oblečení je jiné, kromě toho, že spodní vrstva má od těla odvádět vlhkost prostřední a svrchní vrstvy mají tělo udržovat v teple. Je důležité naučit se správně toto oblečení vrstvit, zatímco v létě si na běh oblečeme funkční legíny a tričko, v zimě je nutné spodní vrchní vrstvy vzájemně kombinovat, aby byla funkčnost oblečení stoprocentní. V případě, že vyrážíte na hory, určitě se vybavte pořádně.

pexels-photo-714258

Spodními vrstvami funkčního oblečení se rozumí tílka, podvlíkačky, legíny nebo spodní prádlo. Mezi vrchní vrstvy pak patří bundy, mikiny, vesty, kalhoty a samozřejmě i lyžařské kalhoty nebo kalhoty na běžky craft C-store. Pokud vhodně nakombinujete všechny vrstvy budete se cítit i v extrémních horských podmínkách skvěle a určitě neumrznete ani během celodenních zimních radovánek na svahu nebo v lese na běžkách.

Oblečte celou rodinu

Funkčnost oblečení ocení určitě i děti, které se rády ve sněhu hrají po celý den. Ani při stavění sněhuláka nebo koulování jim ale nemusí být zima. Výhodou oblečení je i to, že je větru vzdorné a voděodolné. Odolává opravdu těm nejhorším podmínkám a zaručuje, že se budete cítit skvěle, ať už vykonáváte jakoukoliv venkovní aktivitu.

Funkční oblečení je i velmi módní a vyrábí se v mnoha krásných barvách a moderních vzorech. I když tedy chcete vypadat skvěle, můžete po něm bez obav sáhnout.

Related Post