Zboží

Hadice pro instalaci příslušenství v bazénu ve třech barvách

Posted On
Posted By

Hadice pro vysavač – bazénové vysavače patří k základnímu příslušenství veškerých bazénů, kde máme zájem udržet čistotu vody v požadované jakosti. Některé nečistoty nepohltí filtrace a ty se pak usadí na dně, odkud je bezpečně odstraní buď zcela automatický (robotický), poloautomatický či ruční vysavač. Pokud nemá vysavač vlastní filtrační okruh a připojuje se ke stávající bazénové filtraci, budete k tomu potřebovat bazénovou hadici, určenou speciálně pro tyto účely.

voda v bazénu

Bazénové hadice https://www.chlorito.cz/bazenove-hadice pro vysavače mívají modrou barvu, čímž budí dojem čistoty a vzdušnosti, a k bazénům se hodí po desénové stránce asi nejvíc. Jsou velmi pevné a zároveň ohebné a připomínají svým tvarem tzv. husí krky – elektroinstalační materiál. Jsou konstruované tak, aby odolávaly UV záření a mohly být využívány po celou dobu koupací sezóny.

Hadice pro solární ohřevy – u solárních ohřevů vody v bazénu je důležité, aby byly propojeny hadicemi tmavé, nejlépe černé barvy, která důkladně pohlcuje sluneční záření, a umožní co nejlepší přenos tepla z topného zdroje do bazénu. Materiál a způsob provedení je shodný s hadicemi k bazénovým vysavačům, ovšem pozor – černá hadice může být na slunci zdrojem nebezpečných popálenin, vyhýbejte se v tomto případě přímému kontaktu s hadicí holou rukou či bosou nohou.

zahradní bazén

Hadice instalační – univerzální bazénové hadice obvykle bílé barvy slouží pro instalování všech typů příslušenství, např. bazénové filtrace a obecně pro rozvádění vody u nádrže. Lze ji využít i pro bazénové vysavače. Opět je odolná vůči UV záření a navíc bílá barva materiálu zaručuje, že nebude absorbovat sluneční záření, jako hadice černé barvy, tudíž s ní můžete bezpečně manipulovat, brát ji do rukou, dotýkat se jí bosými chodidly a mít ji položenou i v blízkosti předmětů, který by rozpálený povrch hadice mohl uškodit.

Related Post