Zboží

Hostinský pokoj se stylem

Posted On
Posted By

Někteří lidé si rádi užívají častou přítomnost návštěv, a pro tento účel si v domě zřizují hostinské pokoje. Je to dobrý způsob, jak ubytovat návštěvu, aniž byste museli nafukovat matraci, nebo rozkládat gauč, a ubírat tak návštěvě soukromí. Pokud máte tedy v domě volný pokoj, je na čase jej využít a začít s prací. Jak by ale měl takový pokoj pro hosty vypadat?

světlý pokoj

Barvy

Barvy v hostinském pokoji by měly být příjemné, a nejlepší volbou jsou neutrální tóny. Je třeba myslet na to, že hosté se budou střídat, a každý má jiný vkus, proto by se mělo jednat o paletu barev, která nikoho neurazí. Pokud dle vás působí bílé stěny hole a chladně, můžete si nechat namíchat třeba jemnější mocca barvu, a zkombinovat ji se světle béžovou. Co se nábytku týče, ideální je bílý, a jednoduchý. I textilie je lepší volit ve světlých, tlumených tónech. Na povlečení však mohou být třeba malé vzory, nebo zelené lístky.

Osvětlení

Osvětlení je potřeba zvolit tak, aby si jej každý host mohl nastavit dle své potřeby. Lustr do pokoje by měl být jednoduchý, ale vkusný, se silnou úspornou žárovkou. Nezapomínejte ani na lampičky na nočních stolcích, a jednu stojací lampu s nastavitelnou intenzitou světla. Důležité je vybírat kvalitní osvětlení, aby to nepůsobilo, že na hostech šetříte, a nevážíte si jich. Největší výběr kvalitních a stylových svítidel najdete na e-shopu Light4Home, odkud vše pohodlně objednáte k sobě domů.

stylová ložnice

Nábytek

Co se nábytku týče, není ho potřeba mnoho. Ideální je zvolit prostornou postel s pohodlnou matrací, v případě nedostatku místa však postačí i rozkládací, a v nejhorším případě i patrová postel. Důležité je umístění nočních stolků tak, aby byly u zásuvky, a hostí si mohli nabít telefon. Velká šatní skříň není nutná, postačí komoda, kam si hosté odloží to nejnutnější, a nějaký ten němý sluha.

Dekorace

I dekorace je potřeba volit neutrálně, aby nikoho nepohoršily. Vycpaná zvířata a paroží si raději ponechejte do své ložnice, a zde pověste obrazy krajinek, nebo příjemné plakáty v hezkém rámu.

Related Post