Zboží

Lahev, která neurazí

Posted On
Posted By

Alkoholický nápoj je jako dárek využíván velmi často, protože je to dárek spotřební, a člověk si nad ním nemusí příliš lámat hlavu. Pokud se ale chystáte někoho obdarovat, měla by mít vámi zvolená láhev úroveň, protože laciným alkoholem způsobíte dojem, že vám na dané osobě nezáleží, a snažíte se ji odbýt něčím, na čem jste co nejvíce šetřili. Při výběru rovněž dbejte na druh alkoholu, který daná osoba ráda pije.

Whisky

Whisky pijí převážně muži, kteří mají úroveň, a nespokojí se jen tak s něčím. Právě proto není vhodné někomu takovému donést lacinou whisky z večerky, jejíž chuť se pravé whisky vlastně ani nepodobá. Co se whisky týče, nejlepší značkou bude určitě Hammer head whisky, což je luxusní česká whisky, jejíž tradice začíná už v roce 1989. Třiadvacetiletá láhev vás vyjde cca na 2500Kč, ale každá koruna za to stojí. Hledáte-li něco levnějšího, pak se přímo nabízí Svach´s old whiskey z ostrova Islay, která vychází cca na 1000Kč, nebo King Barley Whiskey, která vychází na 1500Kč.

sklenice whiskey

Rum

V případě rumu se nejvíce cení tuzemské rumy, které jsou vyráběny s láskou a tradicí. Velmi chutný je například Tuzemák River dog s vanilkovým aroma. Pokud však postačí klasika, rumem značky Captain morgan jistě nic nepokazíte.

Destiláty

Destiláty, nebo lidově řečeno pálenky, mají také své příznivce. Největší výhrou je, pokud můžete sehnat nějakou kvalitní a chutnou domácí pálenku, protože ta se cení nejvíc. Především domácí slivovice je populární nejen na Moravě, kde však naleznete nejlepší pálenice. Pokud však nemáte tu možnost sehnat pálenku domácí, určitě vsaďte na kvalitu značky Agnes, která nabízí pálenky všech druhů, jako třeba hruškovici, ringlovici, bezinkovici, a mnoho dalších. Pokud se chcete doopravdy blýsknout, můžete koupit třeba kvalitní dvacetiletou slivovici značky Family reserve.

lahev slivovice

Likéry

Ačkoliv obecně platí, že likéry jsou spíše ženskou záležitostí, najdou se i muži, kteří si na této sladké dobrotě rádi pochutnají. Na pohlaví obdarovávaného vlastně nezáleží, jde především o kvalitu, a proto se doporučuje například lahodná Mandlovka z akátového sudu, nebo Mahlerovka, což je likér s chutí lipového květu.

Related Post