Business

Dopravujte vaši úrodu rajčat k dalšímu zpracování bezpečně

Posted On
Posted By


Rajská jablíčka jsou po celém světě velmi oblíbenou zemědělskou komoditou, která se zčásti zpracovává do tekuté podoby. Na trh pak putují rajčatové šťávy a pasírovaná rajčata,, z nichž se pak v domácnostech připravují tepelně opracované pokrmy, nejčastěji polévky a omáčky.

V čem rajčata přepravovat ze sklizně k dalšímu zpracování, aby tento proces byl spolehlivý a efektivní, a aby tu nedocházelo ke zbytečným ztrátám a škodám?

rajská jablíčka

Využijte vlastností IBC kontejnerů

IBC kontejner je přepravní box, určený speciálně pro polotekuté a tekuté potravinové složky. Vyrábí se z tvrzeného plastu, zaujímá objem jednoho tisíce litrů a jeho nosnost dosahuje pěti tun. IBC nádrž rozměry schoellerallibert.com je parametr, který umožňuje skládat jednotlivé boxy na sebe až do výšky pěti kusů nad sebou, tím pádem se dobře vyplní přepravní prostor, aniž by tu vznikala hluchá, nevyužitá místa.

Práce s kontejnery je snadná díky jejich vlastnostem, a my bychom si je zde mohli vyjmenovat:

Plastová vložka – do každého kontejneru se vkládají vložky z plastové fólie. Vložka je vždy jednorázová, čímž je zaručena maximální čistota vnitřního obsahu, není tedy nutné nic vymývat a dezinfikovat, čímž také odpadá riziko kontaminace ovoce a zeleniny různými chemickými látkami.

sklizeň rajčat

Snadná údržba – pokud se přece jen vyskytne nějaké znečištění samotného kontejneru, lze jej snadno vyčistit běžnými čisticími prostředky a tlakovou vodou.

Pevnost a odolnost – tvrzený plast odolává při manipulaci značné námaze, s kontejnery se pohybuje pomocí vysokozdvižných vozíků a nakladačů a při této činnosti musí odolat i značnému mechanickému namáhání.

Dlouhá životnost – s IBC kontejnery se počítá, že budou sloužit řadu let zcela bez nutnosti závažných oprav či výměny vadných dílů. Jejich životnost je zpravidla delší, než u jiných přepravních nádob, zejména ze dřeva nebo z kovu.

Related Post