Zboží

Sedací kout z přepravních palet

Posted On
Posted By


Nábytek z masivního dřeva má ve srovnání s tím dřevotřískovým celou řadu výhod. Především neobsahuje toxický formaldehyd a další pojiva, která se používají při lisování dřevitých pilin. Dřevotříska je také velmi měkká a nestabilní ve spojích, stává se, že po několika měsících či letech se spoje opotřebí, vruty nejdou dotáhnout a nábytek ztrácí na použitelnosti.

Masiv je naopak velmi pevný, stabilní, odolný a vydrží vám řadu let. Nevýhodou masivu je ale jeho cena, proto mnozí z nás dělají kompromisy a podstupují ústupky v domnění, že snad ta mizerná dřevotříska něco vydrží.

euro palety

A právě to byl jeden z důvodů, proč se někteří lidé rozhodli jít svou vlastní cestou, obejít truhláře a zahrát si na výrobce nábytku. Jak se jim to podařilo, můžete posoudit sami, když prolistujete různé webové stránky s hotovými výrobky z přepravních palet Palety Morava. Dají se z nich vyrábět různé věci, nejčastěji stoly a stolky, police, knihovny, křesla a sedací soupravy. A my bychom vám rádi naznačili, proč vsadit na nízkou, třeba rohovou sedačku.

Palety se pod vámi nerozloží – opravdu ne, i kdybyste je spojovali ledabyle. Paleta je sama o sobě konstruována tak, aby unesla zátěž několika stovek kilogramů, a výjimečné není ani téměř dvoutunové břemeno. Můžete tedy na takovém posezení nebo poležení dovádět do aleluja.

žáby na paletách

Povrchová úprava – když využijete prken z rozebraných palet, anebo je doplníte o palubky, získáte atraktivní povrchový vzhled, ať už zvolíte jakoukoli lazuru nebo barvu. A dřevo je nadčasové, hodí se dobře k bílé malbě interiéru, která je dnes moderní.

Nízko sedět je výhodné – všimněte si, jaké tvary sedacích souprav jsou dnes na trhu. Napodobují retro styl a rozhodně nejsou pohodlné. Jsou hlavně úzké a mají nevhodně řešené sedáky. Tomu se dá snadno zabránit tím, že si vytvoříte sedačku delší a širší a pojmete ji spíš jako postel. Může být s opěradlem, anebo jen s ozdobnými polštáři, můžete tu sedět i ležet, když na palety položíte polyuretan s línou pěnou na povrchu.

Related Post