Zboží

Kvalitní krejčovská panna skvěle odprezentuje každý model

Posted On
Posted By

Pokud se věnujete šití, a to jak už profesně či pouze ze záliby, jistě oceníte kvalitní krejčovskou pannu. Ta je totiž naprosto nezbytná pro prezentaci výsledného produktu. Některé oblečení totiž vypadá stokrát lépe oblečené, než jenom pověšené na ramínku. Takže pokud chceme, aby naše práce co nejlépe vynikla, určitě se nám taková investice vyplatí. Navíc tuto umělou postavu seženeme v mnoha různých provedeních a za nepříliš enormní cenu.

tailors-chalk-517030_960_720

Kromě prezentace vám taková krejčovská panna usnadní také samotný proces. Švadlena totiž sama na sobě oděv těžko vyzkouší a zároveň zabere či zaznačí, kde jsou třeba další úpravy. O pohledu ze zadu ani nemluvě.

Rozdělit ji můžeme podle několika hledisek. Tím prvním je druh určení – máme dětské, dámské a pánské druhy. Dalším jsou velikosti, stejně jako v běžném životě, lze je upravit pomocí otočného kolečka, aby švadlena nebyla zavalena velkým počtem pan a vystačila si s jednou. Posledním důležitým hlediskem je typ. Podle toho rozlišujeme:

  • Klasické bysty
  • Krejčovské panny patří mezi nejpraktičtější, vyhovují potřebám profesionálních návrhářů i výrobců oděvů. Mívají nastavitelné části (většinou jich je osm), díky kterým lze upravovat celkový tvar – široká ramena, vyšší postava atd.
  • Aranžérské panny

jeans-2406521_960_720

Pro svou praktičnost už toto zařízení patří do základní výbavy zakázkové krejčové, často na něj narazíme i u domácích švadlenek. Kromě toho, že máte oči prakticky všude a velikost si nastavíte dle postavy zákaznice, je totiž usnadněna základní manipulace s oděvem. Figuríny bývají vyrobeny z jakostního polystyrenu či z PUR pěn, což umožňuje bezproblémové využití špendlíků pro uchycení nástříhů, zúžení či různých dekorací. Pro zajištění estetičnosti se také setkáváme s různými barvami tohoto materiálu. Také k nim často dostaneme spoustu doplňků, jako jsou krčky, zakončující krk, stojany, podstavce a mnohé další. Potřeba je ale dívat se do budoucnosti a nepořizovat si kdejaký módní výstřelek – v případě potřeby další panny, totiž vypadá lépe, jsou-li všechny figuríny stejné.

Related Post