Zboží

Ke stromům se přivazovat nemusíte

Posted On
Posted By

Když někde zaslechnete slova o ochraně životního prostředí, možná se okamžitě rozčílíte, ať ty velké podniky a továrny neplatí pokutu, ale ať je okamžitě zavřou! A ať dají do pořádku to, co zplenily. Jenže ono to není tak jednoduché. A navíc nejde jen o továrny, ale jde také o jednotlivce v běžném životě. Jde i o Vás!
devět obrázků.png
Jaké zásluhy na ochraně životního prostředí máte Vy?
Třídíte odpad? Výtečně. Už to je zásadní změna, kterou mnozí jednotlivci procházejí. Je to skvělé?
Ale jste si vědomi i toho, že nakupujete výrobky, které nejsou šetrné k životnímu prostředí?
Přemýšleli jste někdy nad tím, co dáváte do nákupního košíku? Sledujete ekologické značky na výrobcích, které označují šetrnost k životnímu prostředí? Vidíte.
·         Ani netušíte, jak byste mohli přispět k tomu, aby se ekovýrobky staly jediným produktem továren, kdybyste jiné nekupovali!
·         Jak rychle by z pultů zmizely výrobky, které naše životní prostředí ničí buď prostřednictvím jejich používání, nebo jejich likvidací.
Ekovýrobek poznáte snadno.
Ekovýrobky poznáte podle ochranného značení zelenou, nebo černou barvou, a to již od roku 1994. Písmeno e a nápis Ekologicky šetrný výrobek jasně určuje, o jaký výrobek jde.
Neříkejte si, že Vy, jako jeden člověk, nic nezměníte.
Kdyby si to řekl každý, nikdy by se nic nezměnilo.
·         Proč byste si nemohli kupovat ekologické čisticí prostředky?
·         Proč byste nemohli uvažovat o energeticky úsporném bydlení?
·         Proč byste nemohli pořizovat recyklované výrobky v oblasti kancelářských potřeb?
·         Proč byste to nemohli být právě Vy, kteří začnou ekologicky šetrné výrobky nakupovat?
recyklování plastu.jpg
Vůbec se nemusíte zapojovat do ekologických hnutí, jako aktivní člen, který se bude muset přivazovat ke stromům, aby je někdo neporazil. Stačí, když začnete ekologicky myslet a pořizovat ekologické výrobky, využívat ekologicky šetrných služeb. Samozřejmě, že vyšší podíl na trhu s ekologicky šetrnými výrobky mají veřejné instituce, které nakupují ve velkém. Ale když se k nim přidá běžný spotřebitel? V jednotě je síla!

Related Post