Životní styl

LED halogeny postupně nahrazují své předchůdce

Posted On
Posted By

Úspora energie – halogenové reflektory se využívají již řadu let především jako pracovní svítidla, zdroje k osvětlování exteriérů objektů a jako zdroj umělého světla na sportovištích. Jsou velmi výkonná, ale zároveň vykazují značnou spotřebu elektrické energie. Právě z tohoto důvodu jsou postupně stahovány z prodeje a nahrazovány úspornějšími ekvivalenty v podobě LED diodových reflektorů. Současné čipy elektronických obvodů poskytují dostatečný výkon k tomu, aby mohly nahradit halogenovou žárovku, která pracuje na principu žhavení vlákna podobně jako klasická žárovka.

halogenový reflektor

Pohybová čidla – řada aplikací stávajících svítidel s halogenovými žárovkami je doplněna pohybovými čidly. K největší expanzi zájmu o tuto technologii došlo v polovině devadesátých let, kdy se tyto výrobky začaly objevovat v hobbymarketech. Příliš časté zapínání a vypínání však u těchto zdrojů způsobuje výrazné zkrácení jejich životnosti, to však nemá podstatný vliv na životnost LED diod. Pohybovými senzory tedy můžeme LED halogeny Lightpark vybavit bez omezení.
Garáže, chodníky, vstupy– příjezdové komunikace, přístupy k rodinným domům, garážím, bazénům, skleníkům a dalším částem obytné parcely jsou vybaveny svítidly na této bázi. Jsou osazena kryty s vysokým stupněm IP, který zajišťuje odolnost vůči prachu, vodě a vlhkosti. Polovodičová technologie je ideální způsob, jak toho docílit s nízkými provozními náklady, nízkou poruchovostí a vysokou mírou spolehlivosti.
LED reflektor

Pracovní lampy– montážní a opravárenské zdroje umělého světla byly v minulosti rovněž postaveny na bázi vláknových žárovek s halogenovými prvky, výhodou byl velmi vysoký měrný výkon, nevýhodou pak přílišné zahřívání, krátká životnost a především citlivost na nárazy a nešetrné zacházení. Diodové reflektory se nepřehřívají, svítí dostatečně intenzivně a jsou velmi odolné vůči vibracím a pádům.

Related Post