Životní styl

Navštivte nejkrásnější národní parky Malajsie

Posted On
Posted By

Národní parky Malajsie nabízí ideální způsob, jak si vychutnat denní či víkendové výlety uprostřed nádherné přírody.
 
KL Forest Eco Park
Lesní ekopark v Kuala Lumpur se nachází přímo v centru města. Při procházce parkem můžete vidět z dálky ikonickou věž města. Tato nejstarší chráněná džungle (9, 37 hektarů) nabízí mnoho krátkých tras pro procházky v bujné zeleni.
loďky u břehu
 
Taman Negara
Ideální místo pro outdoorové aktivity v deštném pralese. Projděte se džunglí a užijte si pohled na nádherné vodopády, poznejte domorodou kulturu ve vesnicích, sjeďte si peřeje řeky Tembeling nebo vyrazte na plavbu lodí. Pokud toužíte po ještě větším dobrodružství, prozkoumejte jeskyně Gua Telinaga a Gua Kepayang Besar a vylezte na horu Gunung Tahan. Je zde také možnost rybaření v Sungai Tembeling a Sungai Keniam.
 
Národní park Penang
Nejmenší a nejnovější národní park v Malajsii, kde mohou návštěvníci obdivovat deštný prales s divokou zvěří a majestátními stromy. Turistické stezky parku Penang jsou propojeny s různými plážemi, jako jsou Monkey Beach, Teluk Kampi a Kerachut Beach. Na plážích si můžete odpočinout po dlouhých procházkách.
 
Národní park Mulu Caves
Tento národní park je obklopen deštným pralesem Borneo a nachází se v něm mnoho jeskyní, které jsou přístupné turistům. Pod vedením zkušených průvodců objevíte krásu jeskyní Deer a Clearwater a snadno pochopíte jejich ekologické formace. Po fyzicky náročném lezení si zaplavte v Paku vodopádu nebo se vydejte na prohlídku vodopádu Long Imam Ba´Desai. V parku můžete poznat i každodenní život komunity Penan přímo v jejich osadě.
kuala lumpur
 
Národní park Bako
Tento nejstarší národní park v Sarawaku byl založen v roce 1957 a nabízí nádherné pohledy na své lesy a volně žijící zvířata. K dispozici je mnoho tras pro pěší prozkoumání a objevování vegetace ekosystémů Bornea. Národní park je domovem dlouhosrstých makaků, stříbrných opic, veverek, divočáků, ještěrek, prasat, vyder a mnoho dalších vzácných druhů.

Related Post