Business

Úplně jiné tisknutí – co všechno vytiskne 3D tiskárna? Můžeme se těšit ještě na velké věci!

Posted On
Posted By


Natisknout si pár bot, něco pěkného do domácnosti nebo třeba hračku pro dítě? Žádný problém, díky 3D tiskárně nebude brzy nic problém. Jak je to možné?

Úplně jiné tisknutí – co všechno vytiskne 3D tiskárna? Můžeme se těšit ještě na velké věci!

Díky 3D tiskárně si už dnes můžete doma vytisknout parádní věci, spousty věcí vám také vytisknou firmy na zakázku a v budoucnu se třeba budeme i stěhovat do domů, které vyjdou z tiskáren. Nevěříte? Tohle není příliš vzdálená budoucnost, už dneska totiž firmy využívají možnosti 3D tisku, jde totiž o levnou a rychlou výrobu. V jakých odvětvích se 3D tisk využívá a jaké má výhody?

pexels-photo-275496

Když se to vyplatí

3D tisk cena není nijak závratná, nadšenci do nových a moderních technologií už teď mohou mít klidně i svou vlastní 3D tiskárnu doma. A jak to vlastně funguje? Existují speciální stránky, kde si lze najít plánek dané potřebné součástky k nejrůznějším věcem, potom už jen stačí tisknout. V domácím prostředí se zatím dají tisknout spíše drobnosti, potřeby do domácnosti nebo zajímavé dekorace a malé hračky. Firmy už nabízejí větší věci nebo dokonce boty na zakázku vytištěné. Samozřejmě originální. Kromě běžných užitkových věcí pro každý den se ale dneska tiskne už i ve velkém, 3D tisk se využívá v automobilovém průmyslu, v letectví nebo ve zdravotnictví, ale i ve stavebnictví. Má to totiž své nesporné výhody.

Rychlost i preciznost

Výroba za pomocí 3D tiskárny je totiž velmi rychlá a i přesto dokonale přesná, nezůstává navíc mnoho odpadu, a když už nějaký je, dá se recyklovat nebo dále použít, tím se výrazně šetří životní prostředí. Jde tedy v podstatě i o ekologickou výrobu, navíc společnosti, které do ní investují, moc dobře vědí, že se jim peníze zase rychle vrátí zpátky. Výroba za pomocí 3D tisku je prostě i o poznání levnější. Teď už je jen na vědcích a technicích, aby tiskárny zdokonalili a dovedli k lepším výkonům. V budoucnu nás totiž asi čekají ještě velké věci.

pexels-photo-4123762

Dnes se tisknou hlavně nejrůznější součástky, opět je velkou výhodou, že díky 3D tisku jsou schopny firmy velmi rychle reagovat třeba na měnící se potřeby lidí nebo na konkrétní poptávku na trhu. Tím se samozřejmě šetří, jak peníze, tak i čas. Už se dokonce podařilo vytisknout i několik rodinných domů a to za pouhý jediný den. I v tomto případě je výroba tak neskutečně rychlá, nezůstává žádný zbytkový matriál nebo ho není minimálně tolik, jako při běžném stavění. Materiály vzešlé z 3D tiskáren jsou také lehčí a mohou pomoci dost výrazně snížit spotřebu energií.

Dům z tiskárny? Zní to jako sen, ale je to realita. Zatím ale ne pro každého.

Related Post