Business

Když stěhovací firmy vyklízí byt

Posted On
Posted By

Jak se na vyklízení bytu připravit

Oddělte od ostatních věcí, co chcete zachovat – v první řadě byste měli co nejdříve vytřídit všechny předměty, které se v bytě nachází, aby bylo jasno, co chcete zachovat, a co se bude vyhazovat. Rozumné je drobnosti zabalit do kartonové krabice a hlavně vše pečlivě označit. Stěhovací firma může odvážet věci v bytě na místa, kam určíte, i když to bude poněkud složitější. Například sedací souprava se bude převážet k vám na adresu vašeho bydliště, televizor stěhováci odvezou vaší tchýni, akvárium i se stolkem zdědí váš syn a koberce, konferenční stolek, komoda, postel a noční stolky se povezou na chalupu do Jizerských hor.

vyklízení bytu

Na plynové sporáky přivolejte odborníky – je-li v bytě plynová karma a sporák, které si chcete odvézt, musíte o jejich odpojení požádat odborníky, tedy plynaře, resp. instalatéry, co toto mají v kompetenci. Toto opatření je nutné z bezpečnostních důvodů a stěhovací firma vám s ním nepomůže. Instalatéři mohou zároveň provést revizi těchto zařízení, případně vyčištění.

kočka v krabici

Upozorněte stěhovací firmu na možné potíže – v bytě se mohou vyskytnout předměty, o kterých by měla stěhovací firma stěhování v Praze 1 vědět. Jsou to například barvy a laky, ředidla, chemická čistidla, benzín a nafta v kanystrech či jiných nádobách, jedy na hlodavce a podobné nebezpečné látky. Dále mohou být v bytě po bývalých nájemnících drogy, mohou tu být použité injekční stříkačky a jehly, výkaly od zvířat či dokonce uhynulá zvířata. Další nebezpečné předměty jsou zářivkové trubice a úsporné žárovky, které obsahují rtuť, v bytě může být i rozsypané sklo a skleněné úlomky např. z rozbitých oken či akvárií.

Někteří lidé mohou chovat v bytech nebezpečná zvířata, např. jedovaté hady, pavouky, štíry či netopýry. Máte-li podezření na něco takového, tehdy nejprve kontaktujte policii, která zajistí případnou prohlídku bytu týmem specialistů.

Related Post