Muži

Co navštívit v Mariánských Lázních

Posted On
Posted By

Pokud si potrpíte na čistotu vzduchu a i měst, tak jsou Mariánky pro Vás to pravé na letošní dovolenou. Celkově západní Čechy jsou opravdu lokalitou, kde najdete čistou přírodu a plno lázeňských letovisek… Ty Mariánské jsou ale něco opravdu výjimečného. Nepatří svou rozlohou mezi nějak extra velká města, a tak si zde bohatě vystačíte bez automobilů, ale je dobré ho mít po ruce. V blízkém okolí se totiž nachází spoustu zajímavých zámků, které stojí za prozkoumání. Které jsou opravdu ty nejlepší? Za navštívení určitě stojí zámek Kynžvart, ve kterém pobýval říšský kancléř Josefa II. anebo také velmi krásný zámeček v Bečově nad Teplou.
architektura mariánských lázní
Jestli patříte spíše mezi ty méně aktivní na dovolené, můžete se nechat opečovávat v místních lázeňských střediscích, kterých tu je opravdu nespočetně mnoho. Pokud nemáte problémy s finanční stránkou, tak byste určitě měli navštívit staré římské lázně v Centrálních lázních, ale i v jiných prostorách si určitě vychutnáte léčebné procedury na maximum.
Mariánky jsou velmi oblíbenou lokalitou pro mladé páry a plno lidí volá tuto oblast jako svou svatební cestu. Pobývalo zde totiž několik romantických autorů, jako je třeba Goethe, který tu má dokonce svou poučnou cestu v lese anebo také sochu v přilehlém parčíku.
Celou dobu Vašeho pobytu můžete popíjet léčivé prameny, a to přímo od zdroje. O Váš večerní program se Vám postará místní proslulá Zpívající fontána anebo plno koncertů, které se v letních měsících často konají přímo v prostorách hlavní kolonády.
mariánské lázně
Kdybyste náhodou měli už dost Mariánských Lázní, tak Vám nic nebrání v tom, abyste jen o kousek popojeli a nabídnou se Vám hned další lázně. A to buď Karlovy Vary či ty Františkovo. Alespoň budete mít srovnání a můžete si pro příště vybrat, kde se Vám líbilo nejvíce. Tato lokalita si totiž přímo říká o návrat, protože Vám má vždy co nabídnout a poskytne Vám jedinečný odpočinek a Vy přijedete domů jako znovuzrození.
 

Related Post