Domov

Zazimování věnujte dostatečnou péči

Posted On
Posted By

Na podzim nás čeká zazimování bazénu , ale zazimovat musíme i zahradní nábytek. U zazimování zahradního nábytku vezměte v potaz, z jakého je vyroben materiálu.
zimní zahrada
Plastovýnábytek příliš řešit nemusíte. Stačí, když ho umyjete a uložíte do garáže. V případě, že plastový nábytek uložit zapomenete, nejspíš vám žádné závratné finanční škody nevzniknou. Plastový nábytek venkovní přezimování, ale nemusí vydržet. V případě mrazů se stane plast křehký a náchylný k prasknutí.

Kovový nábytek, který je vypletený umělým výpletem, je také velmi odolný. Přesto i takový nábytek nezapomeňte zazimovat. Je vhodné ho občas natřít, abyste předešli korozi.

V případě, že máte na zahradě hliníkový nábytek, nebudete mít se zazimováním žádnou velkou práci. Nábytek umyjte a uskladněte. Tím máte hotovo. Výhodou hliníkového nábytku je nejen jeho velká odolnost, ale snadná manipulace, protože hliník je lehký a nechytá se na něho rez.
zasněžený nábytek
Nejvíce starostí při zazimování, vám bude dělat nábytek dřevěný. Nejvíce záleží na tom, z jakého dřeva je nábytek vyroben. Levnější typy dřevěného nábytku budou pravděpodobně vyrobeny z méně trvanlivého dřeva. I takový nábytek je třeba před zimou ošetřit. Dřevo natřete olejem nebo barvou určenou na dřevěné plochy.
Jste-li vlastníky dražšího nábytku, nejspíš bude vyroben z tvrdého teakového dřeva. Teakové dřevo patří mezi tvrdé a odolné materiály, ale i přesto vyžaduje ošetření. Po sezóně omyjte nábytek obyčejnou vodou s mýdlem. Povrch dřeva jemně zbruste a natřete olejem určeným speciálně pro ošetření teakového nábytku. Nábytek ošetřujte zbavený všech nečistot.

Dřevěný nábytek ošetřujte přípravky, které jsou pro tento účel určeny. Natřete-li dřevo jiným přípravkem, může se stát, že se změní jeho barva a struktura. Nábytek z umělého ratanu je odolný. Na zimu ho přikryjte ochranným krytem.

Related Post