Zboží

Výběr schodiště do interiéru není vůbec jednoduchý

Posted On
Posted By

Schody jsou výrazným stavebním prvkem, kterého si na první pohled všimne každý, kdo projde vašimi dveřmi. Nesmíte proto jeho výběr zanedbat. Dominanta celého prostoru, mnohdy i celého domu by měla splňovat určité podmínky, díky kterým si budete jejich používání užívat každý den. V opačném případě se pro vás stanou prokletím, které budete denně nenávidět. Nebude se vám pohodlně chodit a budete si přát, abyste předem věděli, na co se soustředit.

Chůze po kovových schodech

Hlavní kritéria, na která nesmíte nikdy nezapomínat

Pro naprostou spokojenost s přístupem do patra musíte myslet na funkčnost, praktičnost a pohodlnost, které jsou dány šířkou konstrukce a výškou nášlapu. Běžná je šířka 90 cm a výška nášlapu 16 až 19 cm. Tuhost a odolnost vůči opotřebení jsou odrazem správně použitého materiálu. Volba vhodné povrchové úpravy zvyšuje jejich odolnost. A v poslední řadě se musíte dívat na estetiku, míry a cenu produkty. Běžné varianty koupíte od 30 000 Kč, atypické na míru klidně za 100 000 Kč.

Tvarové a typové možnosti

Při rozhodování o tvaru a typu musíte zohlednit bezpečnost, technické možnosti, funkční, estetické i provozní požadavky. Rozhodně toho není málo, ale naštěstí dnes na trhu najdete řadu modelů, přičemž každý z nich je vhodný do určitého prostoru. Samonosné schodiště od KMK Design se hodí do větších i menších prostor. Ve větších působí neuvěřitelně elegantně, v menších dodají pocit vzdušnosti a budete mít pocit, že se s nimi vznášíte ve vzduchu.

Moderní samonosné schodiště

Pro skutečně malé prostory jsou vhodné točité modely, ale musíte myslet na to, že nejsou dobrou možností pro malé děti, ani seniory. Máte-li dost místa, můžete zvolit přímou nebo lomenou konstrukci. Ve všech případech máte možnost vybírat ze dřeva, kovu i skla. Výsledný design je zcela na vás a příjemně ho můžete doplnit nádherným a funkčním zábradlím. To plní nejen estetickou, ale především bezpečnostní funkci.

Related Post