Zboží

Mléčné zuby a péče o ně

Posted On
Posted By

České úsloví „zuby pohroma huby“ zná většina z nás. Zuby potrápí nejednoho dospělého a nejinak je tomu i u dětí. Bohužel problémy s růstem zoubků má spousta dětí. Jedná se především o velké bolesti.

Růst mléčných zubů

Mléčné zuby u některých dětí začínají růst velice záhy, klidně v prvních měsících života. Jsou i děti, které nemají zuby třeba až do roka. A pak jim rostou všechny zaráz. Růst zubů je pro děti nepříjemný a často i velice bolestivý. Ulevit jim můžeme znecitlivujícím gelem, masáží dásní, kousátky nebo i volně dostupnými léky na bolest. I přes moderní možnosti jsou děti, které si růst zubů odtrpí. A to ještě neví, co je mnohdy čeká v budoucnu.

dítě u zubaře

Péče o mléčné zoubky

Zuby je nutné čistit od prvního prořezaného zoubku. Začít můžete za pomoci návleku na prst, kterým zuby vyčistíte a postupně přejít na měkký kartáček. Zpočátku není u dětí potřeba používat na čištění zubů ani pastu. Tu budete potřebovat až u větších dětí, hlídejte si však složení zubní pasty. Děti totiž většinu pasty spolknou a tím pádem je důležité co obsahuje. U větších dětí budete mít zajisté úspěch se speciálním kartáčkem na čištění zubů. Pořídit můžete třeba elektrický kartáček s oblíbenými postavičkami z pohádky. Třeba mašinka Tomáš Masinka-tomas čištění zubů skvěle oživí. Sladit můžete kartáčky, kelímky na vyplachování, fantazie je na vás. Dítě potřebuje k čištění zubů motivaci. V době, kdy už si zuby čistí děti samy je potřeba je dočistit. Dítě si zuby tak dokonale opravdu nevyčistí.

smějící se dítě

Co když je problém

Když je jakýkoli problém, navštivte vašeho zubního lékaře. Je nutné s dětmi docházet také na prevenci nejlépe každého půl roku. Pokud se objeví kaz, řeší se to individuálně a často bohužel s pomocí medikace na zklidnění, většina malých dětí je totiž bohužel těžce ošetřitelná. Dejte si pozor také na případné úrazy v ústech.

Related Post