Krása

Potraviny pro krásnou pleť

Posted On
Posted By

Že máte používat hydratační krém, make-up s ochranným faktorem a spát osm hodin denně asi víte. Ale co ještě můžete udělat pro svou pleť? Odpověď je jednoduchá. Jíst ty správné potraviny. A které to jsou?

Co vaše pleť potřebuje?

Vaše pokožka vám poděkuje pokud ji budete dopřávat potraviny bohaté na antioxidanty, minerály (hlavně zinek) a vitamíny C a E. Zde je top pět potravin.

1) Tučné ryby

Pokud si uděláte k večeři lososa nebo makrelu tělu dodáte velkou dávku omega-3 mastných kyselin, která funguje proti vysoušení a dehydrataci pleti.

pružná pleť

2) Dýňová semínka

Proč jsou dýňová semínka tak zdravá? Obsahují zinek díky kterému budete mít krásně lesklé vlasy. Také působí protizánětlivě a podporuje hojení ran.

3) Borůvky

Bobulovité ovoce, ale především borůvky obsahují velké množství antioxidantů, zpomalují stárnutí a podporují obranyschopnost těla. 

Tip: pokud si ke snídani dáte mističku ovesné kaše s borůvkami, hned z kraje dne nakopnete své tělo zinkem, vápníkem, křemíkem a antioxidanty. 

4) Meruňky

Meruňky jsou výborný zdroj železa a betakarotenu. V zimě můžete čerstvé meruňky nahradit sušenými, jen raději vybírejte ty nesířené.

Tip: dalším zdrojem betakarotenu jsou sladké brambory batáty a mrkev.

5) Hlávkové zelí

Co je v zelí tak důležitého? Síra. Ne nadarmo se jí říká minerál krásy. Přispívá ke správné tvorbě buněk a podílí se na syntéze kolagenu. 

Tip: síru ještě najdete v brokolici, květáku a česneku.

zdravá strava

Odborníci na pleť a stravu dále doporučují mandle, špenát, rajčata, olivový olej a hořkou čokoládu. Naopak čemu se vyhnout a pleti může uškodit je rafinovaný cukr, bílá mouka, alkohol a mléčné výrobky.

Jak vidíte nemusíte ihned kupovat exotické super potraviny nebo objednávat drahé doplňky stravy. Stačí si na příští nákup udělat seznam pomocníků pro pleť a naplánovat si s nimi obědy i večeře. A pak už jen sledovat, jak se vaše pleť rozzáří.

Related Post