Únikové hry – zábava současnosti

Posted On
Posted By

Lidé se rádi baví. To neplatí jen o dětech, ale i o dospělých. Velmi oblíbené jsou v posledních letech například únikové hry.
Únikové hryjsou dobrodružné hry, kdy se lidé uzavřeni v místnosti s ostatními účastníky hry musí dobře zorientovat v prostoru, najít indicie, vyřešit hádanky a uniknout z místnosti v daném čase.
tunelové propojení
Tento typ je odvozen z různých dobrodružných filmů, videoher, s použitím lokálních zvláštností daného regionu. Může se jednat o sci-fi žánr, historické téma, možností je celá řada a každý si přijde na své oblíbené téma. Interiér místností může být velmi realistický. Nabízí specifické zvuky a osvětlení a různé další multimediální efekty. Interiér může být velmi členitý, může se objevit tajný průchod nebo skryté dveře. Tyto efekty samozřejmě umocňují zážitky.
Historie těchto her není dlouhá. První úniková hra byla vytvořena v Japonsku v roce 2007. Do ostatních zemí se ovšem začaly rozšiřovat až od roku 2011.
Určitou příbuznost můžeme spatřovat vPevnosti Boyard, což je televizní show vysílaná od roku 1990.
 sedm dveří

Přibývají i v malých městech

V České republice nejvíce únikových her bylo instalováno v roce 2017. Samozřejmě nejvíce z nich najdeme v Praze, ale instalovány byly také v Brně, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Liberci, Zlíně, Opavě. Dokonce je najdete v celé řadě malých měst například ve Velkých Losinách nebo Žďáru nad Sázavou.
Únikové hry mají dokonce svůj srovnávač, kterým je pro Českou republiku především portál Exit-Game.
Únikové hry představují úžasnou zábavu pro celé rodiny, party kamarádů. Je to skvělé také pro pracovní kolektivy. Určitě tužení kolektivu příjemně poslouží, když společně utkají síly v pracovním v rámci únikové hry.
Pokud Vás téma únikových her zaujalo a rádi byste se podobné zábavy zúčastnili, určitě neváhejte a najděte si na internetu to, co Vás bude nejvíce ze všeho zajímat.