Ukončení letní sezóny

Posted On
Posted By

S příchodem chladnějších dnů, kdy je jasné, že už se rozhodně v bazénu koupat nebudete, je nutné se o celé koupací zařízení dobře postarat. Ono, to že končí léto, neznamená, že končí i Vaše starost o bazén. O bazén, ale hlavně o bazénovou vodu je potřeba se dobře postarat i přes tu část roku, po kterou jej nevyužíváte, pokud si jej chcete znovu užívat příští rok. Je nutné ještě naposledy zkontrolovat kvalitu vody za pomocí testeru a dodat vodě všechny potřebné přípravky bazénové chemie. Zkontrolovat stěny a dno bazénu, jestli se v něm náhodou neusazují vápenaté krusty či řasy, a pokud ano, tak všechny tyto problémy odstranit. Ještě naposledy nechte všechnu vodu projít filtrací a po té odstraňte všechny plovoucí předměty z hladiny vody. Odpusťte vodu pod úroveň filtrace a přejděte k finálnímu kroku.

zima přichází

V tuto chvíli přichází čas na tak zvaný zazimovač, což je přípravek bazénové chemie, který dokáže ochránit Váš bazén po celé zimní období. Zazimovač udržuje vysokou kvalitu vody, abyste ji nemuseli všechnu vypouštět a na začátku letní sezóny opět napouštět, což je nejen finančně náročné, ale také neekologické. Nezapomeňte odměřit správnou dávku a nejprve zazimovač rozmíchejte v kbelíku v troše vody a pak postupně vlévejte podél stěn do bazénu. Jelikož už máte odpuštěnou vodu pod úroveň filtrace, je nutné tento přípravek trochu ve vodě promíchat ručně, aby se dostal do celého obsahu koupacího zařízení.

vypučtěný bazén

Jakmile máte hotovo, už zbývá jen ochránit stěny bazénu před vlivem rozpínajícího se ledu, který se může na hladině vytvořit, pokud klesne teplota venku pod bod mrazu. Tuto ochranu mohou zajistit buď dilatační plováky, které taktéž najdete v naší nabídce nebo Vám mohou posloužit i běžné plastové láhve částečně naplněné vodou, které položíte na hladinu bazénu, a při zamrzání vody se budou postupně deformovat, tak aby zabránili poškození stěn bazénu. No a na konec už jen přikrýt plachtou a máte hotovo. Pak už se jen můžete těšit na další koupací sezónu.