Jaký dar je ten pravý?

Posted On
Posted By

Dárky slouží k tomu, aby činily radost. Aby ten, komu jsou určeny, zajásal, zatetelil se blahem, strnul v němém úžasu nebo dejme tomu uronil pár slziček štěstí.

Jenže se bohužel nejednou stane, že se dotyčný, nebo bych v tomto případě spíše měl říci dotyčná, blahem netetelí a nejásá, strnutí v němém úžasu nemá s radostí pranic společného a i ty uroněné slzy jsou z rodu těch hořkých.
červený květ

Protože se stává, že se při výběru darů zmýlíme, sáhneme vedle. Zatímco totiž obdarovat malé dítko hračkou není problém, u dospělé ženy už je vážně často oříšek zvolit to pravé, co jí pořídit.

Zkuste koupit takové ženě nějaké šaty nebo doplněk k nim. Zejména pokud jste mužský, je značné riziko, že nezvolíte správně, že vyhodíte peníze za něco, co pak bude v nejlepším případě bez využití viset na ramínku někde v nejzazším koutku skříně. Zkuste dotyčné vybrat kosmetiku a dopadnete nejspíše podobně. Zkuste pro ni pořídit… Je vlastně vcelku jedno, co se pro dotyčnou nejednou rozhodneme pořídit. My mužští zkrátka těm ženským věcem zase až tak nerozumíme, šaty jsou pro nás jedny jako druhé, krém od krému nerozeznáme a při výběru kolínské nejpozději u třetího vzorku dospíváme k názoru, že je to vlastně všechno na jedno brdo.
hezké růže

Jenže není. A ve chvíli, kdy ženě svůj dárek předáváme, vlastně dáváme v sázku to, co přijde.

A kdo by v tu chvíli chtěl přijít dost možná i o klid v teple rodinného krbu, ne-li přímo o přátelství, rodinný svazek a další příjemnosti?

Jenže co takový chlap může dělat ve chvíli, kdy má své drahé polovičce něco pořídit a přitom od ní nedostal žádný nákupní lístek, na kterém by stálo, jak se to pravé jmenuje, jak to vypadá a kde se to dá za kolik sehnat?

To aby si potom lámal hlavu, aby si nohy uběhal. Anebo zvolil variantu , jež je řešením (nejen) pro někoho právě takového.
růžový květ

Protože právě květiny jsou něčím, s čím lze uspět dost možná u každé ženy. Aspoň tedy neznám žádnou, již by krásná kytice nechala netečnou. Takové růže, přinesené osobně nebo někým jiným doručené třeba až přímo do rukou té, jíž jsou určeny, to je právě to, co nemůže zklamat.

A když nezklame to, nebudete jistě zklamáni ani vy. A o to jde především.