Zboží

Jakmile přijde chladné období

Posted On
Posted By

Někteří majitelé venkovních koupacích zařízení si až do poslední chvíle neuvědomují, že o bazén je potřeba se postarat i v zimě. Vždyť se v bazénu nekoupete, tak proč do něj dodávat nějaké přípravky? Vždyť přece stačí ho jen zakrýt a je to, nebo ne? No tak to určitě stačit nebude. Pokud chcete Vaše koupací zařízení využívat i po další koupací sezónu je zapotřebí se o něj opravdu dobře postarat, aby se Vám v nadcházejícím chladném počasí nepoškodilo a opravdu bylo vhodné ke koupání i příští rok.
nerez schůdky do bazénu
Jakmile se tedy rozhodnete, že tohle koupání je opravdu poslední v tomto roce a že už je na koupání chladno, je nutné koupací zařízení tak zvaně uložit ke spánku, zabezpečit jej a připravit na chladné dny. Zazimování bazénů není tak složité, jak by se Vám mohlo zpočátku zdát. I když se Vám to bude zdát trochu divé, tak je zapotřebí ještě naposledy zkontrolovat kvalitu vody a dodat jí všechny potřebné chybějící složky.
Ujistěte se, že je voda v pořádku a neobsahuje žádné nečistoty, ještě naposledy projeďte vodu filtrací a poté snižte hladinu vody. Nezapomeňte odstranit z hladiny vody plováky, dávkovače tablet či jiná zařízení. A pak už tedy přichází čas na jediný přípravek určený k zazimování bazénů a tím je zazimovač.
bazén v interiéru
Ovšem pouze použití tohoto přípravku Vám nezaručí, že se Váš bazén nepoškodí, jakmile přijdou mrazivé dny a noci. Je nutné také použít dilatační plováky nebo alespoň PET láhve, které zafungují jako deformační bloky v případě, že voda zamrzne a led se bude chtít rozpínat a tím zabráníte poškození stěn Vašeho koupacího zařízení.
U nás se můžete dozvědět ještě více o zazimování bazénu, ale pokud si na tuto odbornou práci netroufáte, není problém si na ni pozvat odborníky, kteří si vědí se vším rady. Těmito odborníky jsme právě my. Takže se neváhejte na nás obrátit. My se o Vaše koupání postaráme.

Related Post