Jak nejlépe pojistit svoje auto

Posted On
Posted By

Pojištění svého auta se nevyhneme. Aby jeho sjednání nebylo s pořízením ať již nového nebo ojetého vozu zlým snem, je dobré si udělat pořádek v tom, co bychom vlastně měli všechno pojistit a co můžeme udělat pro to, aby bylo pojištění co nejlevnější a zároveň nejvýhodnější.
 rozbité sklo
POVINNÉ RUČENÍ
Je prostě povinné a jsou z něj hrazeny škody, které způsobíme druhým. Pojistku máme tak vysokou, jak silný máme motor a jaký je celkový stav auta. Záleží tedy na jeho stáří i počtu najetých kilometrů. Pojišťovnu pochopitelně zajímá i to, zda majitel auta jezdí bez nehod a v tom případě přiznává bonus.
Jako minimální limit pojistného plnění, tedy částku, kterou pojišťovny vyplatí v případě pojistné události, stanovuje zákon 35 miliónů korun. Nejlevnější nabídka ale nemusí být vždy nejvýhodnější a může se vyplatit si pár stokorun za vyšší krytí připlatit. Při způsobení škody vyšší než je limit smí totiž vaše pojišťovna rozdíl mezi ním a způsobenou škodou na vás vymáhat.
 ferrari na bankovkách
HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ
Je čistě dobrovolné a právě proto složitější při rozmýšlení, zda si ho pořídit či nikoliv. Kompenzuje škody, které si zaviníme sami, ale také způsobené přírodními živly nebo při odcizení či vandalismu. Nejvíce záleží na hodnotě vozu. U starých aut nemá význam jej zakládat, protože při jeho totální škodě si za vyplacené peníze od pojišťovny jiné auto nezakoupíme.
srážka aut
Jak na havarijním pojištění co nejvíce ušetřit?
1.      pravidelným přepojišťováním= auto ztrácí každý rok kus své ceny, proto si nechávat výši pojistky přepočítat
2.      výší spoluúčasti= čím nižší chceme spoluúčast, tím více zaplatíme
3.      vhodnou kombinací rizik= pojistit auto jen na ty situace, které se nám pravděpodobně mohou přihodit
4.      doplňkovým pojištěním= určitě se vyplatí samostatně pojistit např. skla, neboť jejich výměna je hlavně u nových vozů drahá záležitost