Zdraví

Jak bojovat s proradnou rýmičkou?

Posted On
Posted By

Pověstná smrtelná choroba mužů – rýmička! Je spousta vtipů o mužích, kteří nachlazení velmi prožívají a nechávají se obskakovat od vlastně stejně nemocných žen, které to však musí nést statečně. Ať je to tak nebo tak, rýma a kašel dokážou potrápit každého z nás. Zvláště proto, že se to nebere jako závažné onemocnění, ale pracovat s ním a normálně fungovat je někdy obtížné zvlášť, když se k tomu přidá horečka.
sklenice zázvorového čaje
Prevence je základ!
Nejlepší obrana proti nachlazení je taková, že k němu vůbec nedojde! Když budeme dělat maximum, může se nám vyhnout úplně nebo nebude tak časté.
·         Pohyb
Časté cvičení nám určitě nezajistí nepřítomnost rýmy a kašle, avšak rozhodně nám zvyšuje imunitu. Při cvičení kromě získávání síly získáváme i imunity a naopak škodlivé látky můžeme přirozeně vypotit.
·         Otužování se
Nemusíme být z těch, co si jdou zaplavat do ledové řeky, bude nám stačit častý pobyt venku a obejdeme se bez zbytečně přetopeného domu. Čím více si na venkovní teplotu zvykneme, tím se budeme cítit líp. Pokud vyjdeme z vytopené místnosti jen občas, stačí malé ofouknutí, na které nejsme zvyklí, a nemoc je na světě.
·         Strava a vitamíny
Tahle část je asi pro všechny pochopitelná i lékárny nabízejí spousty tabletek, ve kterých jsou vitamíny. Nejlepší bude je však přijímat z potravin naprosto přirozeně. Přizpůsobte tomu svůj jídelníček.
 
Když ani to nepomůže…
Můžete být člověk s nejzdravějším životním stylem, ale prostě občas nachlazení nemine nikoho. Je nutné začít s léčbou.
První příznaky
Přichází na vás únava a bolest hlavy, nepřecházejte to a věnujte tomu pozornost. Rozhodně si začněte vařit čaje nejlépe bylinné, přidejte citrón a místo cukru raději med. Velmi zdravý je čaj z čerstvého zázvoru, který dokáže léčit právě už tyto prvotní příznaky.
žena si stříká kapky do nosu
Nemoc se rozjela – hurá do lékárny!
Tam na vás čeká spousta léků a léčivých doplňků, které kromě ukončení vašeho trápení také vybílí vaši peněženku. Reklamní sdělení zní jasně, bez našeho léku vám bude hrozně zle. Poslouchejte i v těchto chvílích svůj rozum. Kupujte jen to co je nutné. Horké léčivé nápoje se moc neliší od těch, které si doma dokážete uvařit samy a kapky do nosu opravdu nepotřebujete několika druhů. Kromě lékárenských výrobků můžete zkusit také osvědčené inhalování pro uvolnění nosu a další babské rady, které jsou však zdarma a kolikrát fungují i nejlépe.

Related Post