Chraňte svoje děti, internet není jen dobrým pomocníkem!

Posted On
Posted By


I když se jedná o starší kauzu, je stále a stále aktuální. Jihomoravští kriminalisté před třemi lety narazili na pedofila, následně ho dopadli, který si oběti k útokům nacházel přes sociální sítě. Sociální sítě, které využíváme prakticky všichni, od dětí po dospělé i starší lidi. Útočník si právě takovým způsobem oběti vytipoval a útočil nejen přes sociální sítě, ale dále také přes chaty a v neposlední řadu přes web kameru.

oko za čísly

Případ se začal vyvíjet již před pěti lety, kdy na služebnu policie přišla matka třináctileté dívky. U nich v domácnosti bylo totiž běžné, že celá rodina používala jeden počítač. Tím se snadno matka dopátrala toho, že si její dcera píše s neznámým člověkem a v rámci této komunikace zjistila, že muž požadoval po dívce, aby se vyvlékala a ukazovala intimní partie těla.
vpn pro android

Kriminalisté po tomto hlášení počítač zajistili a vypátrali, že neznámý útočník komunikuje s dívkou delší dobou za účelem sexuálního uspokojení.

Dívku sledoval právě pomocí web kamery a přes chat jí dával pokynu k tomu, co má dělat. Nutil ji nejen svlékat, ale také k provádění dalších sexuálních praktik. V momentě, kdy dívka přišla na to, že je to moc, a že nic takového nechce dělat, ji útočník začal vyhrožovat s tím, že fotografie zveřejní na internetu. To bylo pro třináctiletou dívku samozřejmě něco nepředstavitelného, ale zároveň nevěděla, jak se se situací poprat.

Samozřejmě toto je přímo ukázkový příklad praxe podobných deviantů a nejedná se o ojedinělý případ.

Tisíce dívek pod tlakem

Kriminalistům se postupně podařilo rozklíčovat při pátrání, kdo je koncovým uživatelem IP adresy, přes kterou se připojoval k síti. Deviantovi bylo dvacet čtyři let. Policie samozřejmě prohlédla jeho počítač, který potvrdil, že mladík na sociálních sítích používal více účtů a oslovil řádově tisíce dívek a žen.

Muž si nedělal starosti se zakrýváním toho, že vlastně mu jde čistě o jeho osobní uspokojení. V jeho počítači bylo uloženo více než tři sta fotografií s tématikou dětské pornografie. Tento mladík nebyl do té doby nijak trestaný, takže se v průběhu vyšetřování musel podrobit znaleckému posudku, které jednoznačně potvrdili, že má pedofilní sexuální orientaci.